Hol akadtak el a Fenyő-ügy fő bizonyítékai?
A Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézetben (BSZKI) akadtak el korábban azok a dokumentumok, amelyek alapján a közelmúltban új lendületet vett az 1998-as Fenyő-gyilkosság nyomozása - írja a Magyar Nemzet.
A Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézetben (BSZKI) akadtak el korábban azok a dokumentumok, amelyek alapján a közelmúltban új lendületet vett az 1998-as Fenyő-gyilkosság nyomozása - írja a Magyar Nemzet.
A Népszabadság információja szerint a Fővárosi Főügyészség vizsgálatot indított a rendőrségen és a szakértői intézetben annak tisztázása érdekében, kit terhel a felelősség azért, hogy csak hónapokkal Jozef Rohác 2010. októberi szabadlábra helyezése után derült ki, hogy Fenyő János gyilkosának sapkájában az ő DNS-ét találták meg.
Helybenhagyta a Fővárosi Ítélőtábla a Fővárosi Bíróságnak azt a döntését, amellyel engedélyezte a budapesti éjszakában Turek néven ismert H. Sándor kiadását Szlovákiának - tudta meg szerdán az MTI.
Szlovákia kiadja Jozef Rohácot Magyarországnak - így döntött hétfőn a legfelsőbb szlovák bíróság.
Szlovákia várhatóan április 12-e után kiadja Magyarországnak Jozef Rohácot, akit Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében gyanúsítottként hallgatna ki a magyar rendőrség - írta hétfői számában a Népszava pontosan meg nem nevezett szakértőkre hivatkozva.
A szlovák alvilágban Turek néven ismert Haris Sándort adta ki a magyar rendőrség Jozef Rohácért, Fenyő János médiavállalkozó feltételezett gyilkosáért cserébe - írja a Magyar Nemzet nevük elhallgatását kérő főtisztekre hivatkozva. Az információt a HVG már korábban közölte.
A szlovák bűnözőt eddig nem hozták összefüggésbe a 13 évvel ezelőtti esettel, de a lap úgy tudja, a korábbi nyomozások alatt hallgattak ki olyan személyt a rendőrök, aki kapcsolatban állt a férfival.
Több magyarországi robbantással is meggyanúsíthatják az ismét elfogott Jozef Rohácot - írja a Népszabadság.
Várható volt, hogy akár szabadulhat is a nemzetközileg ismert bűnöző, akit egy 1997-es merényletkísérlettel vádoltak. Az ügyészség kevés bizonyítékot tudott ellene felhozni, a fő bizonyíték pedig botrányos körülmények között került elő. A szlovák férfit "csak" robbanóanyaggal való visszaélés miatt ítélték el, utóbbiért két évet kapott. Rohac az ítélethirdetés után szabadlábra került.